"Yeni Azərbaycan" hakim partiyası 2005-ci il noyabrın 6-da keçiriləcək parlament seçkilərində deputat kürsüləri uğrunda mübarizə aparacaq namizədlərin siyahısını açıqlayıb.
"Yeni Azərbaycan" hakim partiyasının namizədlərinin tam siyahısı:
Vasif Talıbov - 1-ci Şərur-Sədərək dairəsi;
İsa Həbibbəyli - 2-ci Şərur dairəsi;
Eldar İbrahimov - 4-cü Naxçıvan şəhər;
Siyavuş Novruzov - 5-ci Şahbuz-Babək;
İsmayıl Hacıyev - 6-cı Culfa-Babək;
Musa Musayev - 8-ci Binəqədi birinci;
İsrafil Əliyev - 9-cu Binəqədi ikinci;
Məsud Həsənov - 10-cu Binəqədi üçüncü;
Murtuz Ələsgərov - 11-ci Qaradağ;
Mixayil Zabelin - 12-ci Qaradağ-Binəqədi-Yasamal;
Rauf Əliyev - 13-cü Əzizbəyov birinci;
Mehriban Əliyeva - 14-cü Əzizbəyov ikinci;
Gülər Əhmədova - 15-ci Yasamal birinci;
Abel Məhərrəmov - 16-cı Yasamal ikinci;
İlqar Əliyev - 17-ci Yasamal üçüncü;
Əlişir Musayev - 18-ci Nərimanov-Nizami;
Əli Əhmədov - 19-cu Nərimanov birinci;
Mustafa Həsənov - 20-ci Nərimanov ikinci;
Azər Süleymanov - 21-ci Nəsimi birinci;
Hailə Rzaquliyeva - 22-ci Nəsimi ikinci;
Zahid Qaralov - 23-cü Nəsimi-Səbail;
Rövnəq Abdullayev - 24-cü Nizami birinci;
Ağəli Əhmədov - 25-ci Nizami ikinci;
Vahid Qurbanov - 26-cı Sabunçu birinci;
Mehriban Abasquliyeva - 27-ci Sabunçu ikinci;
Mehparə Cəfərova - 28-ci Sabunçu üçüncü;
Xalidə Bayramova - 29-cu Səbail;
Fikrət Babayev - 30-cu Suraxanı birinci;
Əli Qaraxanov - 31-ci Suraxanı ikinci;
Ağacan Əbiyev - 32-ci Suraxanı üçüncü;
Hüseynbala Mirələmov - 33-cüü Xətai birinci;
Sadiq Qurbanov - 34-cü Xətai ikinci;
Əli Əlirzayev - 35-ci Xətai üçüncü;
Səməd Seyidov - 36-cı Xətai dördüncü;
Elşən Səlimov - 37-ci Nizami birinci (Gəncə);
Ruslan Qurbanov - 38-ci Nizami (Gəncə);
Vidadi Məmmədov - 39-cu Kəpəz (Gəncə);
Musa Quliyev - 40-cı Kəpəz ikinci;
Fikrət Sadıqov - 41-ci Sumqayıt birinci;
Hicran Hüseynova - 42-ci Sumqayıt ikinci;
Nizami İskəndərov - 43-cü Sumqayıt üçüncü;
Tofiq Hüseynli - 44-cü Sumqayıt-Abşeron;
Oqtay Əsədov - 45-ci Abşeron;
Paşa Həbiyev - 46-cı Əlibayramlı;
Aydın Mipzəzadə - 47-ci Mingəçevir;
Vaqif Abdullayev - 48-ci Yevlax;
Əli Quliyev - 49-cı Yevlax-Mingəçevir;
Asya Manafova - 51-ci Qusar;
Mehdi Bədəlov - 52-ci Quba-Qusar;
Evda Abramov - 53-cü Quba-Qusar;
Tahir Süleymanov - 54-cü Dəvəçi-Siyəzən;
Ceyhun Süleymanov - 55-ci Xaçmaz;
Hizami Xudiyev - 56-cı Xaçmaz kənd;
Nizami Qəribov - 57-ci Köpdamir;
Əkrəm Abdullayev - 59-cu Salyan;
Arif Rəhimzadə - 61-cı Heftçala;
Cəlal Əliyev - 62-ci Saatlı;
Mirzəcan Xəlilov - 63-cü Sabirabad birinci;
Heydər Yaqubov - 64-cü Sabirabad ikinci;
Gülhüseyn Əhmədov - 65-ci Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir;
Süleyman Mihhəsli - 67-ci Cəlilabad;
Mirkazım Kazımov - 68-ci Cəlilabad kənd;
Eldar Ağayev - 69-cu Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar;
Əhəd Əbiyev - 70-ci Masallı şəhər;
Vəsadət Əzizov - 71-ci Masallı birinci;
İbrahim Yusifzadə - 72-ci Yardımlı-Masallı;
Pənah İmanov - 73-cü Lənkəran şəhər;
Hadı Rəcəbli - 74-cü Lənkəran kənd;
Cavanşir Paşazadə - 75-ci Lənkəran-Masallı;
Ziyafət Əsgərov - 76-cı Lənkəran-Astara;
İsgəndər Quliyev - 77-ci Astara;
Miri Qəmbərov - 78-ci Lerik-Lənkəran;
Səyyad Salahlı - 79-cu İmişli;
Balanisə Quliyeva - 80-ci İmişli-Beyləqan;
Səfər Məmmədov - 81-ci Beyləqan;
Tahir Rzayev - 82-ci Ağcabədi;
Mirzə Eyvazov - 83-cü Ağcabədi-Ağdam;
Bahar Muradova - 84-cü Fizuli;
Mirsəməd Seyidov - 86-cı İsmayıllı;
Əli Hüseynov - 87-ci Ağsu-İsmayıllı;
Şəmsəddin Hacıyev - 89-cu Göyçay-Ağdaş;
Vüqar Həmidov - 90-cı Ağdaş;
Şəhla Abdullayeva - 91-ci Ucar;
Canpolad Vəli - 92-ci Zərdab-Ucar;
Şahlar Əsgərov - 95-ci Tərtər;
Şakir Verdiyev - 96-cı Goranboy-Naftalan;
Arif Abduləliyev - 97-ci Goranboy-Ağdam-Tərtər;
Məlahət Həsənova - 99-cu Şəmkir kənd;
Mübariz Qurbanlı - 100-cü Şəmkir-Daşkəsən;
Altay İsmayılov - 101-ci Xanlar-Daşkəsən;
Sədaqət Qəhrəmanova - 103-cü Gədəbəy;
Məhayət Nəbiyev - 105-ci Tovuz;
Xanlar Əbdiyev - 106-cı Tovuz-Qazax-Aqstafa;
Hizami Cəfərov - 108-ci Aqstafa;
Rəbiyət Aslanova - 109-cu Beyləqan;
Hikmət Atayev - 110-cu Zaqatala;
Əbdülməcid Şabanov - 111-ci Zaqatala-Balakən;
Məhərrəm Məhərrəmov - 112-ci Qax;
Gülnaz Salamova - 113-cü Şəki şəhər;
Yaqub Mahmudov - 114-cü Şəki kənd birinci;
Aynur Sofiyeva - 115-ci Şəki kənd ikinci;
Azad Əliyev - 117-ci Oğuz - Qəbələ;
Yadulla Səfərov - 118-ci Ağdam şəhər;
Bəxtiyar Sadıqov 119-cu Ağdam kənd;
Astan Şahverdiyev - 120-ci Cəbrayıl-Qubadlı;
Sevindik Hətəmov - 121-ci Laçın;
Cavid Qurbanov - 123-cü Kəlbəcər;
Elman Məmmədov - 124-cü Şuşa-Fizuli-Xocavənd;
İmamverdi İsmayılov - 125-ci Zəngilan-Qubadlı.