Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri (BƏƏ) Azərbaycan şirkətlərini ölkəyə dəvət edir və BƏƏ-ni qlobal bazarlara ixrac üçün bir qida mərkəzi (hub) kimi istifadə etmələrini istəyir.
Bunu Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin (BƏƏ) Qida və İçkilər üzrə Biznes Qrupunun Baş katibi Abdul Vahid bu gün Bakıda keçirilən Azərbaycan – BƏƏ qida və kənd təsərrüfatı işgüzar dəyirmi masası çərçivəsində Trend-ə açıqlamasında deyib.
"Mən Qida və İçkilər üzrə Biznes Qrupunu təmsil edirəm. Bu qurum qida şirkətləri ilə hökumət və ixrac strukturları arasında bütün qarşılıqlı əlaqələrin qurulmasını və koordinasiyasını həyata keçirir. Burada olmağımızın əsas məqsədi Azərbaycan şirkətlərinin BƏƏ-dəki şirkətlərlə daha sıx əlaqələr qurmasını təmin etməkdir. Biz istəyirik ki, Azərbaycan şirkətləri BƏƏ-yə gəlsin, fəaliyyətlərini burada qursun və BƏƏ-ni qlobal bazarlara ixrac üçün bir qida mərkəzi (hub) kimi istifadə etsinlər", - o bildirib.