...

AMEA-nın həqiqi və müxbir üzvlüyünə seçkilərin nəticələri açıqlanıb

Cəmiyyət Materials 1 İyul 2014 12:18
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) həqiqi və müxbir üzvlüyünə seçkilərin nəticələri açıqlanıb.
AMEA-nın həqiqi və müxbir üzvlüyünə seçkilərin nəticələri açıqlanıb

Trend-i buradan izləyin

Azərbaycan, Bakı, 1 iyul /Trend/

Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) həqiqi və müxbir üzvlüyünə seçkilərin nəticələri açıqlanıb.

Trend-in məlumatına görə, akademiyanın həqiqi üzvlüyünə 43, müx­bir üzvlüyünə isə 265 nəfərin namizədliyi irəli sürülüb.

Səsvermə nəticəsində akademiyaya 26 həqiqi və 50 müxbir üzv seçilib:

Həqiqi üzvlər:

Soyadı, adı, atasının adı

İxtisası

1. FİZİKA-RİYAZİYYAT VƏ TEXNİKA ELMLƏRİ BÖLMƏSİ

1.1.

Abdinov Cavad Şahvələd oğlu

Fizika

1.2.

Cəfərov Təyyar Cümşüd oğlu

Fizika

1.3.

Tağıyev Bahadur Hüseyn oğlu

Fizika

1.4.

Mehdiyev Məhəmməd Fərman oğlu

Mexanika

1.5.

Hacıyev Asəf Hacı oğlu

Riyaziyyat

1.6.

Əliquliyev Rasim Məhəmməd oğlu

İnformatika

2. KİMYA ELMLƏRİ BÖLMƏSİ

2.1.

Abbasov Vaqif Məhərrəm oğlu

Kimya

2.2.

Əliyeva Rəfiqə Əlirza qızı

Kimya

2.3.

Əzizov Akif Həmid oğlu

Kimya

2.4.

Qəribov Adil Abdulxalıq oğlu

Kimya

2.5.

Tağıyev Dilqəm Bəbir oğlu

Kimyəvi kinetika və kataliz

3. YER ELMLƏRİ BÖLMƏSİ

3.1.

Babazadə Vasif Məmməd Ağa oğlu

Geologiya

3.2.

Qədirov Fəxrəddin Əbülfət oğlu

Geofizika

3.3.

Məmmədov Pərviz Ziya oğlu

Geofiziki axtarış üsulları

3.4.

Quliyev Hətəm Hidayət oğlu

Geomexanika

3.5.

Məmmədov Ramiz Mahmud oğlu

Coğrafiya

4. BİOLOGİYA VƏ TİBB ELMLƏRİ BÖLMƏSİ

4.1.

Hüseynova İradə Məmməd qızı

Biokimya

5. AQRAR ELMLƏR BÖLMƏSİ

5.1.

Babayev Məhərrəm Pirverdi oğlu

Torpaqşünaslıq

6. HUMANİTAR VƏ İCTİMAİ ELMLƏR BÖLMƏSİ

6.1.

Abdullayev Kamal Mehdi oğlu

Dilçilik

6.2.

Hacıyev Tofiq İsmayıl oğlu

Dilçilik

6.3

Hüseynov Rafael Baba oğlu

Ədəbiyyatşünaslıq

6.4.

Kərimov Teymur Həşim oğlu

Ədəbiyyatşünaslıq

6.5.

Məlikov Arif Cahangir oğlu

Sənətşünaslıq

6.6.

Fətullayev Şamil Seyfulla oğlu

Sənətşünaslıq

7. NAXÇIVAN BÖLMƏSİ

7.1.

Talıbov Tarıyel Hüseynəli oğlu

Botanika

8. GƏNCƏ BÖLMƏSİ

8.1.

Əliyev Fuad Yusif oğlu

Kimya

AMEA-nın müxbir üzvləri:

№№

Soyadı, adı, atasınınadı

İxtisası

1. FİZİKA-RİYAZİYYAT VƏ TEXNİKA ELMLƏRİ BÖLMƏSİ

1.1.

Abdinov Ovsat Bəhram oğlu

Fizika

1.2.

Cəfərov İsgəndər Həsən oğlu

Fizika

1.3.

Hüseynov Rauf Rüstəm oğlu

Fizika

1.4.

Kazımzadə Aydın Həsən oğlu

Fizika

1.5.

Məmmədov Nazim Timur oğlu

Fizika

1.6.

Nəcəfov İsmət Məhəmməd oğlu

Fizika

1.7.

Nəhmədov Ənvər Piriverdi oğlu

Fizika

1.8.

Pənahov Geylani Minhac oğlu

Mexanika

1.9.

Bilalov Bilal Telman oğlu

Riyaziyyat

1.10.

Quliyev Vaqif Sabir oğlu

Riyaziyyat

1.11.

Ayda-zadə Kamil Rəcəb oğlu

İnformatika

1.12.

Həsənov Afiq Rəşid oğlu

Texniki elmlər

2. KİMYA ELMLƏRİ BÖLMƏSİ

2.1.

Babanlı Məhəmməd Baba oğlu

Qeyri-üzvi kimya

2.2.

Mustafayev İslam İsrafil oğlu

Radiasiya kimyası

2.3.

Əlimərdanov Hafiz Mütəllim oğlu

Neft kimyası

2.4.

Cəfərov Valeh Cabbar oğlu

Yüksəkmolekullu birləşmələr kimyası

2.5.

Əsədov Ziyafəddin Həmid oğlu

Yüksəkmolekullu birləşmələr kimyası

2.6.

Məmmədov Bəxtiyar Əjdər oğlu

Yüksəkmolekullu birləşmələr kimyası

3. YER ELMLƏRİ BÖLMƏSİ

3.1.

Əliyeva Elmira Hacı-Murad qızı

Geologiya

3.2.

Əliyev Çingiz Səid oğlu

Geofizika

3.3.

Yetirmişli Qurban Cəlal oğlu

Seysmologiya

3.4.

Kəngərli Tələt Nəsrulla oğlu

Geotektonika

3.5.

Əlizadə Elbrus Kərim oğlu

Coğrafiya

3.6.

Qardaşov Rauf Hacı oğlu

Okeanologiya

3.7.

Salavatov Tulparxan Şarabudinoviç

Neft və qaz yataqlarının işlənilməsi

3.8.

Süleymanov Bağır Ələkbər oğlu

Neft və qaz yataqlarının işlənilməsi

4. BİOLOGİYA VƏ TİBB ELMLƏRİ BÖLMƏSİ

4.1.

Bayramov Nuru Yusif oğlu

Tibb elmləri

4.2.

Qurbanov Fazil Səməd oğlu

Tibb elmləri

4.3.

Musayev Şakir Məzlum oğlu

Tibb elmləri

4.4.

Əli-zadə Validə Mövsüm qızı

Bitki fiziologiyası

4.5.

Qarayev Zakir Ömər oğlu

Mikrobiologiya

4.6.

Şahmuradov İlham Əyyub oğlu

Bioinformatika

4.7.

Qurbanov Elşad Məcid oğlu

Botanika

4.8.

Məmmədov Tərlan Həzərpaşa oğlu

Molekulyar biologiya

5. AQRAR ELMLƏR BÖLMƏSİ

5.1.

İsmayılov Amin İsmayıl oğlu

Torpaqşünaslıq

5.2.

Əkpərov Zeynal İba oğlu

Aqrar elmləri

6. HUMANİTAR VƏ İCTİMAİ ELMLƏR BÖLMƏSİ

6.1.

İmanov Muxtar Kazım oğlu

Ədəbiyyatşünaslıq

6.2.

Mütəllimov Təhsin Mütəllim oğlu

Ədəbiyyatşünaslıq

6.3.

Nağısoylu Möhsün Zellabdin oğlu

Ədəbiyyatşünaslıq

6.4.

Paşayeva Nərgiz Arif qızı

Ədəbiyyatşünaslıq

6.5.

Salamzadə Ərtegin Əbdül Vahab oğlu

Sənətşünaslıq

6.6.

Axundova Nərgiz Çingiz qızı

Tarix

6.7.

Mustafayev Şahin Məcid oğlu

Tarix

6.8.

Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli qızı

Şərqşünaslıq

7. NAXÇIVAN BÖLMƏSİ

7.1.

Məhərrəmov Saleh Heydər oğlu

Biologiya

7.2.

Bağırov Adil Nəsib oğlu

Dilçilik

7.3.

Abbasov Əliəddin Dəyyan oğlu

Kimya

7.4.

Səfərli Hacıfəxrəddin Yəhya oğlu

Tarix

7.5.

Şahverdiyev Zəhmət Əbülfət oğlu

Tarix

8. GƏNCƏ BÖLMƏSİ

8.1.

Cəfərov İbrahim Həsən oğlu

Biologiya

Məqalədə:
Xəbər lenti

Xəbər lenti