Bu ilin yanvar ayında Azərbaycanla Gürcüstan arasında ticarət əməliyyatlarının həcmi 77,9 milyon ABŞ dolları təşkil edib.
Məlumata əsasən, bu, 2025-ci ilin eyni dövründəki göstərici ilə müqayisədə 4,8 milyon ABŞ dolları və ya 6,6% çoxdur.
Bu ilin yanvar ayında Azərbaycandan Gürcüstana 69,3 milyon dollarlıq məhsul ixracı qeydə alınıb. Bu, ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 4,7 milyon ABŞ dolları və ya 7,3% çoxdur.
Hesabat ayı ərzində Azərbaycandan Gürcüstana ixrac əməliyyatlarının 31,617 milyon dollarını qeyri-neft məhsulları təşkil edib ki, bu da 2025-ci ilin yanvar ayındakı göstərici ilə müqayisədə 5,1 milyon ABŞ dolları və ya 19,4% çoxdur. Gürcüstana qeyri-neft məhsullarının ixracı Azərbaycanın ümumi qeyri-neft ixracına nisbətən 11,78% paya malik olub. Bununla da hesabat ayında Gürcüstan Azərbaycanın ən çox qeyri-neft məhsulları ixrac etdiyi ölkələr siyahısında 3-cü pillədə qərarlaşıb.
Hesabat dövründə Gürcüstandan Azərbaycana isə 8,6 milyon ABŞ dolları dəyərində ixrac əməliyyatları icra olunub ki, bu da 2025-ci ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 51 min ABŞ dolları və ya 0,6% artım deməkdir.