...

Atletika üzrə Azərbaycan birinciliyi keçirilib (FOTO)

İdman Materials 12 Fevral 2016 23:20
Bu gün Respublika Olimpiya Mərkəzində 1997-98, 1999-2000-ci il qızlar və oğlanlar arasında atletika idman növü üzrə Azərbaycan birinciliyi keçirilib.
Atletika üzrə Azərbaycan birinciliyi keçirilib (FOTO)

Trend-i buradan izləyin

Bakı. Trend:

Bu gün Respublika Olimpiya Mərkəzində 1997-1998, 1999-2000-ci il qızlar və oğlanlar arasında atletika idman növü üzrə Azərbaycan birinciliyi keçirilib.

Azərbaycan Atletika Federasiyasının mətbuat xidmətindən Trend-ə verilən məlumata əsasən, tədbirin ilk günü 150-yə yaxın gənc iştirak edib.

Yarışlarda 1997-1998 və 1999-2000-ci il yaş qruplarına bölünmüş idmançıların nəticələri aşağıdakı kimidir:

1997-1998-ci il təvəllüdlü idmançıların Azərbaycan birinciliyi

Yadro itələmə (oğlanlar)

I yer - Nəbiyev Faiq - 12.80 san nəticə ilə
II yer - Menyayev Şamil - 8.42 san nəticə ilə
III yer Cəlilov Fuad 8.24 - san nəticə ilə

400 m qaçış (qızlar)

I yer - Vəliyeva Günel - 1:04.70 san nəticə ilə
II yer - Əmiraslanova Özlən - 1:05.67 san nəticə ilə
III yer - Əsgərova Aynur - 1:06.31 san nəticə ilə

400 m qaçış (oğlanlar)

I yer - Əliyev Zaur - 56.03 san nəticə ilə
II yer - Q/Yesus Johans - 56.33 san nəticə ilə
III yer - Quliyev Zaur - 59.30 san nəticə ilə

60 m qaçış (qızlar)

I yer - Şahmalıyeva Aysel - 8.68 san nəticə ilə
II yer - Haqverdiyeva Aynur - 8.92 san nəticə ilə
III yer - Rahimli Aysel - 8.95 san nəticə ilə

60 m qaçış (oğlanlar)

I yer - İksanov İlham - 7.24 san nəticə ilə
II yer - Yesus Johans - 7.55 san nəticə ilə
III yer - Məmmədov Əlisürət - 7.62 san nəticə ilə

1500 m qaçış (oğlanlar)

I yer - Aramoviç Andrey - 4:26.20 san nəticə ilə
II yer - Sadıxov Fuad - 4:56.58 san nəticə ilə

1999-2000 il təvəllüdlü idmançıların Azərbaycan birinciliyi

Yadro itələmə (qızlar)

I yer - Hüseynova Günel - 7.00 m nəticə ilə
II yer - Nəsirova İnci - 5.47 m nəticə ilə

Hündürlüyə tullanma (qızlar)

I yer - Hüseynova Ləman - 1.25 m nəticə ilə

Hündürlüyə tullanma (oğlanlar)

I yer - Salayev Heybət - 1.80 m nəticə ilə

400 m qaçış (qızlar)

I yer - Məmmədova Nika - 1:06.73 san nəticə ilə
II yer - Quliyeva Radmila - 1:10.20 san nəticə ilə
III yer - Əsədzadə Aynur - 1: 11.82 san nəticə ilə

400 m qaçış (oğlanlar)

I yer - Abışov İlham - 56.59 san nəticə ilə
II yer - Səmədov Ayxan - 58.77 san nəticə ilə
III yer - Bədəlov Kamran - 59.80 san nəticə ilə

60 m qaçış (qızlar)

I yer - Pextireva Yelena - 7.88 san nəticə ilə
II yer - Tağızadə Fəxriyyə - 8.21 san nəticə ilə
III yer - Əliyeva Günel - 8.28 san nəticə ilə

Üç təkanla tullanma (oğlanlar)

I yer - İbrahimov Yadulla - 13.67 nəticə ilə
II yer - Nəcəfzadə Fərid - 13.53 nəticə ilə
III yer - Məmmədov Güvən - 12.85 nəticə ilə

60 m qaçış (oğlanlar)

I yer - Bağırov Vaqif - 7.18 san nəticə ilə
II yer - Məlikov Ramiz - 7.44 san nəticə ilə
III yer - Talıblı Sabir - 7.46 san nəticə ilə

1500 m qaçış (qızlar)

I yer - Quliyeva Ülviyyə - 6:09.84 san nəticə ilə
II yer - Ağayeva Validə - 6:14.33 san nəticə ilə
III yer - Nəsirov İnci - 7:44.45 san nəticə ilə

Məqalədə:
Xəbər lenti

Xəbər lenti