...

2001-2002-ci il təvəllüdlü oğlan və qızların atletika üzrə Azərbaycan Birinciliyinə yekun vurulub

İdman Materials 20 Fevral 2016 21:26
Atletika idman növü üzrə 2001-2002-ci il təvəllüdlü oğlan və qızların Azərbaycan Birinciliyinə yekun vuruldu.
2001-2002-ci il təvəllüdlü oğlan və qızların atletika üzrə Azərbaycan Birinciliyinə yekun vurulub

Trend-i buradan izləyin

Bakı. Trend:

Atletika idman növü üzrə 2001-2002-ci il təvəllüdlü oğlan və qızların Azərbaycan Birinciliyinə yekun vuruldu.

Trend-ə Azərbaycan Atletika Federasiyasında verilən məlumata əsasən, 20 fevral 2016-cı il tarixində Respublika Olimpiya Mərkəzində qış mövsümünün sonuncu yarışı olan 2001-2002-ci il qız və oğlanlar arasında atletika idman növü üzrə Azərbaycan birinciliyinə yekun vuruldu. Yarışın son günündə tədbirdə 100-ə yaxın gənc iştirak edib.

Yarışın nəticələri aşağıdakı kimidir:

300m qaçış (qızlar)

I yer - Məmmədova Nika 45.96 san nəticə ilə

II yer - Əliyeva Günel 46.18 san nəticə ilə

II yer - Şahmaliyeva Elmina 46.86 san nəticə ilə

Uzunluğa Tullanma (qızlar)

I yer - Hüseynova Rəşidə 4.37m nəticə ilə

II yer - Hüseynova Ləman 4.33m nəticə ilə

III yer - Cabbarova Ülviyyə 4.04 m nəticə ilə

300m qaçış (oğlanlar)

I yer - Əzizov Ələkbər 41.03san nəticə ilə

II yer - Ələkbərov Orxan 41.53 san nıticə ilə

III yer - Abdullayev Yunis 42.61 san nəticə ilə

1000m qaçış (qızlar)

I yer - Xəlilova Gülay 4:27.39 san nəticə ilə

II yer - Hüseynova Mətanət 4:57.65 san nəticə ilə

1000m qaçış (oğlanlar)

I yer - Yılmaz Sərvər 3:10.05 san nəticə ilə

II yer - Seyidov Rüstəm 3:10.15 san nəticə ilə

III yer - Nağıyev İsmayil 3:15.83 san nəticə ilə

Uzunluğa Tullanma (oğlanlar)

I yer - Əliyev Sahib 5.60m nəticə ilə

II yer - Məmmədov Rüstəm 5.21m nəticə ilə

III yer - Nağıyev Heybət 5.07m nəticə ilə

4x200m estafet qaçışı (qızlar)

I yer - 5 saylı BTİ 1:58.41 nəticə ilə

Şahmalıyeva Elmina

Quliyeva Radmila

Hüseynova Ləman

Hüseynova Əfsanə

II yer - 5 saylı BTİ 1:59.78 nəticə ilə

Süleymanova Xamaya

Ələkbərova Aysel

Məmmədova Nika

Vəliyeva Lamiyyə

III yer - 5 saylı BTİ 2:10.69 nəticə ilə

Ağakərimova Səbinə

Cabbarova Ülviyyə

Əbdüləzimova Nərmin

Şirəliyeva Röya

4x200m estafet qaçışı (oğlanlar)

I yer - 5 saylı BTİ 1:49.01 nəticə ilə

Abdullayev Kamran

Ələkbərov Orxan

Məmmədova Tural

Salahzadə Teymur

II yer - 5 saylı BTİ 1:50.42 nəticə ilə

Mədətzadə Cəsur

Abdullayev Yunis

Səfərzadə Sənan

Əzimov Ələkbər

III yer 5 saylı BTİ 2:06.40 nəticə ilə

Nağıyev Heybət

Quliyev Riad

Əhmədov İsa

Əroğlu Batuhan

Məqalədə:
Xəbər lenti

Xəbər lenti