...

Parlament seçkilərində yekun protokollar üzrə nəticələr açıqlandı (SİYAHI)

Seçki 2015 Materials 2 Noyabr 2015 13:43 (UTC +04:00)
Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədri Məzahir Pənahov noyabrın 1-də 5-ci çağırış Milli Məclisə keçirilmiş seçkilərdə 5547 seçki məntəqəsindən daxil olmuş yekun protokol məlumatlarına əsasən seçkilərin nəticələrini açıqlayıb.
Parlament seçkilərində yekun protokollar üzrə nəticələr açıqlandı (SİYAHI)

Trend-i buradan izləyin

Azərbaycan, Bakı, 2 noyabr /Trend, müxbir Elçin Mehdiyev/

Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədri Məzahir Pənahov noyabrın 1-də 5-ci çağırış Milli Məclisə keçirilmiş seçkilərdə 5547 seçki məntəqəsindən daxil olmuş yekun protokol məlumatlarına əsasən seçkilərin nəticələrini açıqlayıb.

Nəticələr aşağıdakı kimidir:

1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi - Vasif Talıbov (YAP) - 89,4 faiz

2 saylı Şərur seçki dairəsi - İsa Həbibbəyli (YAP) - 80,5 faiz

3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi - Səttar Mehbalıyev (bitərəf) - 82,9 faiz

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi - Eldar İbrahimov (YAP) - 83,6 faiz

5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi - Siyavuş Novruzov (YAP) - 80,3 faiz

6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi - Ülviyyə Həmzəyeva - 79,3 faiz

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi - Qüdrət Həsənquliyev (BAXCP) - 79,6 faiz

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi - Azay Quliyev (bitərəf) - 63,4 faiz

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi - Kəmaləddin Qafarov (YAP) - 68,9 faiz

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi - Madər Musayev (bitərəf) - 78,1 faiz

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi - Aydın Hüseynov (YAP) - 74,4 faiz

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi - Mixail Zabelin (YAP) - 75,2 faiz

13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi - Rauf Əliyev (YAP) - 78,3 faiz

14 saylı Xəzər seçki dairəsi - Mehriban Əliyeva (YAP) - 96,7 faiz

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi - Ülvi Quliyev (bitərəf) - 79,7 faiz

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi - Aytən Mustafayeva (bitərəf) - 51,5 faiz

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi - Elşad Həsənov (bitərəf) - 82,1 faiz

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi - Rasim Musabəyov (bitərəf) - 55,8 faiz

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi - Hikmət Məmmədov (YAP) - 51,9 faiz

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi - Adil Əliyev (bitərəf) - 65,6 faiz

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi - Məlahət İbrahimqızı (YAP) - 74,8 faiz

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi - Asim Mollazadə (ADİP) - 57,1 faiz

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi - Ziyad Səmədzadə (bitərəf) - 74,7 faiz

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi - Rövnəq Abdullayev (YAP) - 78,2 faiz

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi - Sədaqət Vəliyeva (YAP) - 68,2 faiz

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi - Fazil Mustafa (BQP) - 53,4 faiz

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi - Dilarə Cəbrayılova (YAP) - 62,2 faiz

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi - Eldar Quliyev (bitərəf) - 56,8 faiz

29 saylı Səbail seçki dairəsi - Şəmsəddin Hacıyev (YAP) - 61,6 faiz

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi - Sevinc Fətəliyeva (YAP) - 71,5 faiz

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi - Fərəc Quliyev (MDHP) - 38,6 faiz

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi - Ağacan Abiyev (YAP) - 73,6 faiz

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi - Hüseynbala Mirələmov (YAP) - 70,8 faiz

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi - Fuad Muradov (bitərəf) - 66,2 faiz

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi - Araz Əlizadə (ASDP) - 47,3 faiz

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi - Səməd Seyidov (YAP) - 71,1 faiz

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi - Pərvin Kərimzadə (YAP) - 62,4 faiz

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi - Naqif Həmzəyev (YAP) - 64,8 faiz

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi - Xanlar Fətiyev (YAP) - 58,1 faiz

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi - Musa Quliyev (YAP) - 47,3 faiz

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi - Mirzəcan Xəlilov (özü - YAP) - 66,2 faiz

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi - Tahir Mirkişili (YAP) - 68,4 faiz

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi - Muxtar Babayev (YAP) - 70,3 faiz

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi - Hacı Salayev (bitərəf) - 68,4 faiz

45 saylı Abşeron seçki dairəsi - Oqtay Əsədov (YAP) - 84,2 faiz

46 saylı Şirvan seçki dairəsi - Rafael Cəbrayılov (bitərəf) - 62,3 faiz

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi - Aydın Mirzəzadə (YAP) - 53,7 faiz

48 saylı Yevlax seçki dairəsi - İlham Məmmədov (YAP) - 68,2 faiz

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi - Əli Hüseynli (YAP) - 70,9 faiz

50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi - Zeynəb Xanlarova (bitərəf) - 70,1 faiz

51 saylı Qusar seçki dairəsi - Azər Badamov (YAP) - 62,4 faiz

52 saylı Quba seçki dairəsi - Vahid Əhmədov (bitərəf) - 52,2 faiz

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi - Yevda Abramov (YAP) - 62,2 faiz

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi - Tahir Süleymanov (YAP) - 70,3 faiz

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi - Eldəniz Səlimov (YAP) - 66,4 faiz

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi - İlham Əliyev (YAP) - 68,8 faiz

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi - Müslüm Məmmədov (bitərəf) - 62,4 faiz

58 saylı Haciqabul-Kürdəmir seçki dairəsi - Rafael Hüseynov (VHP) - 59,9 faiz

59 saylı Salyan seçki dairəsi - Əliağa Hüseynov (bitərəf) - 69,2 faiz

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi - Fəzail Ağamalı (AVP) - 70,4 faiz

61 saylı Neftçala seçki dairəsi - Arif Rəhimzadə (YAP) - 73,2 faiz

62 saylı Saatlı seçki dairəsi - Əflatun Amaşov (bitərəf) - 64,5 faiz

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi - Elçin Quliyev (YAP) - 75,7 faiz

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi - Rüstəm Xəlilov (YAP) - 64,3 faiz

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi - Əhliman Əmiraslanov (YAP) - 71,4 faiz

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi - Xanhüseyn Kazımlı (ASRP) - 63,5 faiz

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi - Malik Həsənov (YAP) - 69,3 faiz

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi - Mirkazım Kazımov (YAP) - 66,1 faiz

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi - Fəzail İbrahimli (VHP) - 62,9 faiz

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi - Nəriman Əliyev (YAP) - 63,1 faiz

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi - Elmira Axundova (bitərəf) - 60,5 faiz

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi - Musa Qasımlı (bitərəf) - 59,5 faiz

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi - Rüfət Quliyev (bitərəf) - 65 faiz

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi - Hadı Rəcəbli (YAP) - 69,3 faiz

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi - Cavanşir Paşazadə (YAP) - 71,2 faiz

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi - Ziyafət Əsgərov (YAP) - 72,2 faiz

77 saylı Astara seçki dairəsi - Rəşad Mahmudov (YAP) - 67,1 faiz

78 saylı Lerik seçki dairəsi - İqbal Məmmədov (YAP) - 68 faiz

79 saylı İmişli seçki dairəsi - Əsabil Qasımov (YAP) - 62,2 faiz

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi - Çingiz Qənizadə (bitərəf) - 62,7 faiz

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi - Şahin İsmayılov (YAP) - 59,6 faiz

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi - Tahir Rzayev (YAP) - 63,3 faiz

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi - Aqil Abbasov (bitərəf) - 65,2 faiz

84 saylı Füzuli seçki dairəsi - Bahar Muradova (YAP) - 72 faiz

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi - Elxan Süleymanov (bitərəf) - 65,9 faiz

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi - Novruzəli Aslanov (bitərəf) - 72,8 faiz

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi - Tahir Kərimli (Vəhdət Partiyası) - 66,3 faiz

88 saylı Göyçay seçki dairəsi - Sabir Hacıyev (VBP) - 57,7 faiz

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi - Elman Nəsirov (YAP) - 61,5 faiz

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi - Çingiz Əsədullayev (bitərəf) - 62,5 faiz

91 saylı Ucar seçki dairəsi - Vüsal Hüseynov (YAP) - 62,2 faiz

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi - Jalə Əliyeva (bitərəf) - 51,2 faiz

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi - Gövhər Baxşəliyeva (bitərəf) - 71,9 faiz

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi - Zahid Oruc (bitərəf) - 71,8 faiz

95 saylı Tərtər seçki dairəsi - Sahib Aliyev (bitərəf) - 65,5 faiz

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi - Mahir Aslanov (bitərəf) - 68,1 faiz

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi - Ağalar Vəliyev (YAP) - 68,7 faiz

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi - Sahibə Qafarova (YAP) - 77,6 faiz

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi - Sona Əliyeva (YAP) - 72,8 faiz

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi - Kamran Bayramov (YAP) - 72,2 faiz

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi - Rövşən Rzayev (bitərəf) - 72,1 faiz

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi - Valeh Ələsgərov (bitərəf) - 70,4 faiz

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi - Sevinc Hüseynova (YAP) - 72,9 faiz

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi - Rafiq Məmmədhəsənov (YAP) - 67,8 faiz

105 saylı Tovuz seçki dairəsi - Qənirə Paşayeva (bitərəf) - 62,6 faiz

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi - Ülviyyə Ağayeva (bitərəf) - 61,2 faiz

107 saylı Qazax seçki dairəsi - Kamran Nəbizadə (bitərəf) - 62,8 faiz

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi - Nizami Cəfərov (YAP) - 72,4 faiz

109 saylı Balakən seçki dairəsi - Nəsib Məhəməliyev (YAP) - 69,5 faiz

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi - Elşən Musayev (ADMP) - 52,5 faiz

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi - Kamilə Əliyeva (YAP) - 50,5 faiz

112 saylı Qax seçki dairəsi - Azər Kərimli (bitərəf) - 73,4 faiz

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi - Yaqub Mahmudov (YAP) - 56,5 faiz

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi - Əli Məsimli (bitərəf) - 51,1 faiz

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi - Cavanşir Feyziyev (bitərəf) - 58,4 faiz

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi - Fəttah Heydərov (bitərəf) - 80,6 faiz

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi - Aqiyə Naxçıvanlı (YAP) - 70,8 faiz

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi - Bəxtiyar Əliyev (bitərəf) - 66,4 faiz

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi - Bəxtiyar Sadıqov (YAP) - 68,3 faiz

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi - Astan Şahverdiyev (YAP) - 63,3 faiz

121 saylı Laçın seçki dairəsi - Mahir Abbaszadə (YAP) - 62,5 faiz

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi - Flora Qasımova (bitərəf) - 49,9 faiz

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi - Cavid Qurbanov (YAP) - 85,1 faiz

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi - Elman Məmmədov (YAP) - 65,2 faiz

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi - İmamverdi İsmayılov (YAP) - 64,2 faiz

Məqalədə:
Xəbər lenti

Xəbər lenti