...

Azərbaycanda xüsusi hərbi ixtisaslar üzrə hazırlıq keçən təhsil müəssisələrinin siyahısı açıqlandı (SİYAHI)

Cəmiyyət Materials 4 İyun 2014 17:02
Azərbaycanda "Xüsusi hərbi ixtisaslar üzrə vətəndaşların hazırlığını keçirən təhsil müəssisələrinin Siyahısı" təsdiq edilib.
Azərbaycanda xüsusi hərbi ixtisaslar üzrə hazırlıq keçən təhsil müəssisələrinin siyahısı açıqlandı (SİYAHI)

Trend-i buradan izləyin

Azərbaycan, Bakı, 4 iyun /Trend, müxbir İ.İzzət/

Azərbaycanda "Xüsusi hərbi ixtisaslar üzrə vətəndaşların hazırlığını keçirən təhsil müəssisələrinin Siyahısı" təsdiq edilib.

Nazirlər Kabinetindən Trend-ə verilən məlumata görə, Baş nazir Artur Rasi-zadənin qərarı ilə "Xüsusi hərbi ixtisaslar üzrə vətəndaşların hazırlığını keçirən təhsil müəssisələrinin Siyahısı" təsdiq edilib.

Siyahıya 69 təhsil müəssisəsinin adı daxil edilib.

Xüsusi hərbi ixtisaslar üzrə vətəndaşların hazırlığını keçirən təhsil müəssisələrinin siyahısını təqdim edirik:

Sıra №-si

Təhsil müəssisələri

Xüsusi hərbi ixtisas

1

2

3

1. Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi üzrə:

1.1.

6 nömrəli Bakı Peşə Liseyi

matros

1.2.

6 nömrəli Bakı Peşə Məktəbi

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

1.3.

12 nömrəli Bakı Peşə Liseyi

aşpaz

1.4.

17 nömrəli Bakı Peşə Liseyi

rabitəçi (radiostansiya, telefon stansiyaları və telefon aparatları)

1.5.

10 nömrəli Sumqayıt Peşə Liseyi

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

1.6.

Abşeron Binə Peşə Liseyi

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

1.7.

Bərdə Peşə Liseyi

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

1.8.

Cəlilabad Peşə Liseyi

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

1.9.

Salyan Peşə Liseyi

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

1.10.

Şəmkir Peşə Liseyi

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

2. Azərbaycan Respublikası Nəqliyyat Nazirliyinin Dövlət Avtomobil Nəqliyyatı Xidməti üzrə:

2.1.

Tədris-Kurs Kombinatı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü, avtomobillərin təmiri üzrə çilingər

2.2.

Tədris-Kurs Kombinatının Biləsuvar filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

2.3.

Tədris-Kurs Kombinatının Gəncə

tədris-kurs məntəqəsi

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

2.4.

Tədris-Kurs Kombinatının Lənkəran filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

2.5.

Tədris-Kurs Kombinatının Şirvan filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3. Azərbaycan Respublikasının Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin "Hərbi Vətənpərvərlik və Mütəxəssis Hazırlığı Mərkəzi" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti üzrə:

3.1.

Abşeron rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.2.

Ağcabədi rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.3.

Ağdam rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.4.

Ağdaş rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.5.

Ağstafa rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.6.

Ağsu rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.7.

Baki şəhəri Nizami rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.8.

Balakən rayon 1 nömrəli filialı

paraşütçü, aşpaz

3.9.

Balakən rayon 2 nömrəli filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.10.

Beyləqan rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.11.

Bərdə rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.12.

Binəqədi rayon 1 nömrəli filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.13.

Cəlilabad rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.14.

Daşkəsən rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.15.

Gədəbəy rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.16.

Gəncə şəhər 1 nömrəli filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.17.

Gəncə şəhər 2 nömrəli filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.18.

Gəncə şəhər 3 nömrəli filialı

aşpaz, snayper

3.19.

Goranboy rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.20.

Göyçay rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.21.

Göygöl rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.22.

Hacıqabul rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.23.

Xaçmaz rayon filialı

aşpaz, "B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.24.

Xətai rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.25.

İmişli rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.26.

İsmayıllı rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.27.

Kürdəmir rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.28.

Qazax rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.29.

Qobustan rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.30.

Quba rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.31.

Qusar rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.32.

Lənkəran şəhər 1 nömrəli filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.33.

Masallı rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.34.

Mingəçevir şəhər 1 nömrəli filialı

aşpaz, "B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.35.

Nəsimi rayon 1 nömrəli filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.36.

Nəsimi rayon 2 nömrəli filialı

kinoloq

3.37.

Sabirabad rayon 1 nömrəli filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.38.

Sabunçu rayon filialı

aşpaz, kəşfiyyatçı,

snayper, "B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.39.

Salyan rayon 1 nömrəli filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.40.

Siyəzən rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.41.

Sumqayıt şəhər 1 nömrəli filialı

aşpaz, "B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.42.

Sumqayıt şəhər 3 nömrəli filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.43.

Şabran rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.44.

Şamaxı rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.45.

Şəki şəhər filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.46.

Şəmkir rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.47.

Şirvan şəhər filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.48.

Tərtər rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.49.

Tovuz rayon filialı

aşpaz, "B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.50.

Ucar rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.51.

Yevlax şəhər 1 nömrəli filialı

aşpaz, "B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.52.

Zaqatala rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

3.53.

Zərdab rayon filialı

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

4. Naxçıvan Muxtar Respublikası üzrə:

4.1.

Naxçıvan texniki-peşə və sürücülük məktəbi

"B" və "C" kateqoriyalı nəqliyyat vasitələrinin sürücüsü

Məqalədə:
Xəbər lenti

Xəbər lenti