“EYOF Bakı 2019”: Cüdoçularımız növbəti mərhələyə keçib
İdman Materials 25 İyul 2019 13:13 (UTC +04:00)
Bakı. Elçin Mehdiyev - Trend:
XV Avropa Gənclər Olimpiya Festivalının cüdo yarışlarının ikinci günündə Azərbaycan idmançıları inamlı çıxışlarını davam etdirirlər.
Trend-in məlumatına görə, Heydər Əliyev adına İdman Arenasında keçirilən yarışların ikinci günündə Azərbaycan təmsilçisi Aytac Qardaşxanlı (57 kq) onaltıdabir finalda Finlandiya təmsilçisi Erika Vauhkoneni məğlub edib - 10:0. Qadın cüdoçumuz səkkizdəbir finalda Böyük Britaniya təmsilçisi İzobel Kitçenə ipponla qalib gələrək dörddəbir finala vəsiqə qazanıb.
Oğlanların mübarizəsində isə səkkizdəbir finalda Mətin Rzazadə (66 kq) Elquca Şinçaraşviliyə (Gürcüstan) ipponla qalib gəlib. Növbəti mərhələdə onun rəqibi rusiyalı Sayxan Şabixanovdur.
Komandamızın bayraqdarı Vüqar Talıbov (73 kq) isə səkkizdəbir finalda Belarus idmançısı Dzianis Yauseyenkanı ipponla məğlub edib.
Daha sonra çexiyalı Adam Kopeçkini ipponla məğlub edərək yarımfinala adlayıb.